Skip to content

2018-03-14

„Kadry architektury” okiem Krystyny Kielar

Krystyna Kielar – mieszkanka Łańcuta, ukończyła Wydział Architektury i Urbanistyki na Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Z zawodu architekt, z zamiłowania malarka i tancerka. Ale nie tylko, bo jej pasją od dziecka jest fotografia.
I tę pasję właśnie mogła pokazać 9 marca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie, gdzie odbył się wernisaż jej pierwszej indywidualnej wystawy.
„Kadry architektury” – bo taki tytuł ma wystawa, przedstawia kilkadziesiąt fotografii, zrobionych nie tylko w Łańcucie, Krakowie i w innych polskich miejscowościach, ale także m.in. w Londynie, Berlinie, Maroko, czy Wenecji.
Swoją pasję autorka wystawy łączy ze swoim zawodem, bo właśnie architektura jest tym co inspiruje ją najbardziej.
Lubię stare obiekty, takie są najfajniejsze, bo mają ciekawą historię i fakturę. Ale interesujące są także budynki „supernowoczesne” – mówiła Krystyna Kielar.
Wystawa odbyła się w ramach VIII Łańcuckich Konfrontacji Fotograficznych, które co roku organizuje, działający przy Miejskim Domu Kultury w Łańcucie, Fotoklub. Krystyna Kielar jest jego członkinią od roku. Jej fotografie można obejrzeć jeszcze do 29 marca w godzinach pracy biblioteki.

Bernadeta Bróż, TV Łańcut

Galeria zdjęć z wystawy fotografii Krystyny Kielar >>> LINK <<<

Read more from Bez kategorii

Comments are closed.